הבלוג של בוסטר מונסטר

בוסטר מונסטר / שיפור מהירות / 6 דרכים חכמות לשפר מהירות של אתרים סלולריים

6 דרכים חכמות לשפר מהירות של אתרים סלולריים

נכתב על ידי
בקטגוריה שיפור מהירות

אם תחשבו מהו המכשיר שבו אתם מבצעים את מרבית פעולות האונליין שלכם (שליחת מיילים, גלישה ברשתות חברתיות, התעדכנות במצב חשבון הבנק, הזמנת משלוחים ועוד), לא ייקח לכם הרבה זמן להגיע למסקנה שמדובר בסמארטפון או בטבלט. בשנים האחרונות העולם נמצא במגמה של מעבר לשימוש במובייל, והמגמה לא פוסחת גם על עסקים – אשר מתאימים את האתר שלהם למובייל ו/או יוצרים אפליקציות ייעודיות. אין ברירה אלא לעשות כן – כבר באוגוסט 2014, מצאה Shopify, חברה שמפתחת מוצרים לחנויות אינטרנטיות, שבקרב 100 אלף חנויות שמשתמשות בשירותיה, יותר מחצי מהגולשים הגיעו מהמובייל:

twitter_mobiletraffic_lg

כל זה טוב ויפה, אבל מה קורה כאשר אדם רוצה לגלוש בחנות אונליין מהמובייל, והוא ממתין לאתר שיעלה, ממתין, וממשיך להמתין… והאתר עולה רק אחרי שניות ארוכות? וזה עוד במקרה הטוב שהוא אכן המתין בסבלנות ולא עבר בינתיים לאתר המתחרה. עם כל היתרונות שיש למובייל להציע,  העובדה שלא כל העסקים מתאימים את האתרים שלהם למובייל גורמת לכך שיותר מדי פעמים, אנחנו מוצאים את עצמנו מקללים את המכשיר כשהאתר המבוקש עולה באיטיות מעצבנת.

אם זה קורה לכם, אז תחשבו מה עובר על הלקוחות שלכם, שסביר להניח שרובם גולשים באתר שלכם ומבצעים בו פעולות מהמובייל. האם לא מגיעה להם חווית גלישה טובה יותר – שתבטיח לכם גם יותר המרות?

בפוסט זה החלטנו לתת לכם 6 טיפים שיעזרו לכם לשפר בקלות יחסית את מהירות האתר שלכם במובייל. חשוב לקרוא עד הסוף!

טיפים לשיפור מהירות באתרים סלולריים

1. לפני הכל – בדקו את מהירות האתר במובייל

לפני שאתם מתחילים לבצע שינויים ושיפורים שונים, מומלץ כי תבדקו באופן מהימן את תקינות האתר שלכם במובייל, שכן יש קשר ישיר בין מצב האתר למהירות שלו. אנחנו ממליצים על שני אתרים בהם ניתן לעשות זאת:

Google PageSpeed Insights

PageSpeed Insights הוא כלי מועיל מאד של גוגל, אשר מודד את הביצועים הכלליים של האתר, ולא רק את מהירות הטעינה של הבייט הראשון; וניתן לבדוק באמצעותו גם אתרים סלולריים. לאחר שתזינו את כתובת האתר, הכלי יריץ עליו ניתוחים שונים ובסופו של דבר יתן לכם רשימה מדדים שונים (מהירות אתר, חווית משתמש ועוד) עם הציון שהם קיבלו (מתוך 100, הציון המקסימלי). כלי זה יאמר לכם במפורש מה אתם צריכים לתקן כדי להאיץ את האתר.

בסרטון הזה תוכלו לראות הדגמה של שימוש ב-PageSpeed Insights:

GTMetrix

GTMetrix הוא אתר שפועל באופן די דומה – אתם מזינים לתוכו את ה-URL של האתר שלכם והוא מנתח את הדברים שעליכם לשפר בו כדי להגביר את המהירות. הפיצ’ר של בדיקת אתרים סלולריים הוא חדש יחסית, ונמצא בגרסת הביטא שלו. כדי להשתמש בו, יש להירשם לאתר (בחינם). לעת עתה, הבדיקה מוגבלת רק למכשירי אנדרואיד.

כדי להבין איך משתמשים ב-GTMetrix, תוכלו לצפות בסרטון ההדרכה הבא:

2. צמצמו את ההפניות

הפניות (redirects) הן מה שקורה כאשר ה-URL שביקשתם מפנה אתכם ל-URL אחר. בהרבה אתרים נעשה שימוש בהפניות למגוון מטרות – הפניית הגולשים לאתר שמותאם לדפדפן שלהם, הפנייתם מתוך אתר עם שם מקוצר וקליט לאתר הראשי, ועוד. בעוד שבאתרי דסקטופ ההפניות האלה מתרחשות במהירות ולרוב אין אתן שום בעיה, במובייל המצב שונה: במקרים רבים, ההפניות “תוקעות” את האתרים שהגולש מבקש להגיע אליהם, והוא נקלע לתוך לופ של הפניה, אחרי הפניה, אחרי הפניה, כאשר במקרה הטוב האתר המבוקש עולה אחרי הרבה יותר מדי זמן, ובמקרה הרע הוא נתקע בשלב ההפניה. ועל כן, באתרים סלולריים מומלץ לצמצם את מספר ההפניות למינימום ההכרחי.

3. הקטינו את רזולוציית התמונות

מסך של סמארטפון – ואפילו של טבלט – קטן בהרבה ממסך של מחשב; בעוד שבמסך מחשב חשוב שתמונות יהיו ברזולוציה טובה כדי שייראו טוב על מסך גדול, במסך קטן אין דרישה כזו, וניתן בהחלט (ואף מומלץ) להשתמש בתמונות קטנות בעלות רזולוציה נמוכה. על מסך קטן הן עדיין ייראו מצוין.

4. אחדו מספר תמונות לתמונה אחת

אם האתר שלכם כולל עמודים שיש בהם מספר תמונות, פעולה נוספת שמומלץ לנקוט בה היא איחוד של התמונות האלה לכדי תמונה אחת (המיקום היחסי של כל תמונה בעמוד נשמר, כמובן). באופן זה התמונה ה”מאוחדת” נטענת בפעם אחת ולא צריך להמתין לטעינה של כל תמונה בנפרד – וזה חוסך זמן רב.

דרך טובה לעשות זאת היא באמצעות CSS sprites, שהשימוש בהם מודגם בסרטון הבא:

 5. אל תהססו להשתמש ב-Cache

באחד מהפוסטים הקודמים שלנו, הסברנו על האופן בו הטמנה משפיעה על מהירות האתר. איחסון זמני של נתונים שהגולש עשה בהם שימוש בעבר מאפשר לאחזר אותם בקלות ובמהירות בפעם הבאה בה הוא גולש באתר. כך גם במובייל: שימוש ב-cache יעזור לאתר לעלות במכשיר הנייד של הגולש במהירות גבוהה יותר. לכן, מומלץ להפעיל caching לכל אותם האובייקטים באתר הסלולרי שנעשה בהם שימוש בכל פעם שגולשים בו, כגון לוגו, תמונה ראשית ואפילו ההפניה לאתר הסלולרי מהאתר הראשי (שבדרך כלל מצוינת ב-URL באות “m” או במילה “mobile”).

6. בדקו היטב תוכן מצד שלישי

כמעט בכל אתר, ולבטח אתרים עסקיים ומסחריים, מופיע תוכן מצד שלישי (third-party content): פרסומות, באנרים, סרטונים ועוד. בעוד שבאתרי דסקטופ תוכן מסוג זה לרוב אינו מהווה בעיה, המצב אינו דומה באתרים סלולריים. שימוש בתוכן מצד שלישי עשוי להאט את טעינת האתר במובייל באופן משמעותי מכמה סיבות:

  • לא כל האתרים המספקים תוכן זה מתאימים אותו למובייל
  • תוכן מסוג זה נוטה להשתנות תדיר, מה שמקשה על הטמנה, למשל
  • אין לכם שליטה על התוכן

ולכן, באתרים סלולריים מומלץ למעט בתוכן מצד שלישי עד כמה שניתן, או לנסות להשיג בו שליטה ברמה מסוימת – למשל, אם מדובר בתמונות, להעלות אותן כתמונות שלכם; או להיות בתיאום מול הצד שמספק לכם תוכן זה ולבדוק את מידת התאמתו לאתר הסלולרי שלכם לעתים קרובות.

מה עוד אפשר לעשות?

שימוש בשיטות שהוצגו לעיל בהחלט יוכל לעזור לכם בשיפור מהירות האתר הסלולרי שלכם, אך חשוב לדעת שזה לא נגמר כאן. בעוד שהכלים למדידת מהירות אתרים הסלולריים שהצענו הם לא רעים, יש להם מגבלות מסוימות: GTMetrix למשל בודק את המהירות רק בדפדפן על מכשיר אנדרואיד; בנוסף, השרתים שלו נמצאים בקנדה – מרחק די גדול מכאן – כך שמדידת המהירות של אתרים בישראל עשויה שלא להיות מדויקת.

שנית, יש גורמים נוספים שעשויים להשפיע על המהירות שלא נכללים ברשימה שלעיל: קליטה סלולרית, זמינות ואיכות רשתות ה-wifi, סוג המודם, הפרעות ממכשירים אחרים וכו’. ולכן, כדאי לקחת את המהירות של האתרים הסלולריים שלכם הלאה, אנחנו מציעים לכם לפנות אלינו לצורך שיפור מהירות האתר שלכם במובייל.

מכירים דרכים נוספים לשפר מהירות של אתרים סלולריים? ספרו לנו בתגובות!

 

בוסטר מונסטר
בוסטר מונסטר
אני מפלצת חמודה שניזונה משומן של אתרי אינטרנט איטיים. רוב הזמן די עסוקה, אבל אחראית ומסורה. מתחייבת לשפר את זמן העליה של האתר שלך בתוך שבוע ימים. זה אומר שבשעה שאהיה עסוקה בלשפר את האתר הבא שלי, הלקוחות שלך כבר יקבלו חוויה מהירה וכיפית באתר שלך.
Recommended Posts
שנקבע דייט?

בוסטר מונסטר תשמח מאד להיפגש ולהכיר אותך :)

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

לשיתוף הפוסט לחצו כאן
wordpress-923188_1920 (1)picjumbo.com_IMG_3832
תודה רבה על השיתוף ! לייק קטן לעמוד שלנו, ותשארו בעניינים על כל מה שחדש כאן :

שתפו את הפוסט עם חברים


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/customer/www/boostermonster.co.il/public_html/wp-content/themes/Jupiter-child/footer.php on line 452